Menu
Your Cart

SSS

1- Bayilik şartları nelerdir?
Tek şartımız fiyatların hiçbir sebeple kırılmamasıdır. Her hafta olmak koşuluyla haftanın bir günü tüm bayilerimizin fiyatları incelenmektedir. Ticarette en önem verdiğimiz şey her tacirin kendi rızkını yemesidir. Fiyatları düşüren bayilerin bayilikleri iptal edilecek ve ip giriş yaptığı ip adresleri süresiz olarak engellenecektir. 

2- Bayiliğe hangi ürün grupları dahildir?
Bayiliğe dahil ürünler çeyiz, iç giyim, pijama ürünleridir. Normal şartlarda standart xml fantazi grubu içermemektedir fakat istek üzerine Nightlight ve Markaseçal markalarının bayiliğini de vermekteyiz. Pierre Cardin saten çeyiz grubu videolu olarak bayiliğe dahildir ve açıklamalarda videolar gelmektedir.

2-Bakiyeyi x tarihte ödesem olur mu? Kredi kartı bilgilerini her siparişte girmek çok zaman kaybı gibi geliyor.
Maalesef bakiyesi ödenmemiş, hesabımıza ulaşmamış hiçbir sipariş gönderilmeyecektir. Eft ödemelerinde dekont, sipariş numarası gibi abzürt şeylere ihtiyacımız yok. Sadece sipariş tutarının birebir aynısını göndermeniz ve whatsapptan bize yazmanız yeterlidir, hızlıca onaylanır ve ürününüz ayrılır. Pamuktenim bayilerinin kart bilgilerini girmesine gerek yoktur. Mastercard ve BKM ile olan anlaşmamız sayesinde Masterpass ya da Bkm Express kayıtlı kredi kartlarıyla hızlıca siparişlerini tamamlayabilirler.
 
3-Dropshipping, kapıda ödeme gönderimi yapıyor musunuz?
Pazaryerlerinin kargo kodlarının verilmesi ya da şablonun pdf formatında mail atılması halinde (Aras, Mng, Yurtiçi, Sürat)  sizin adınıza dropshipping yapılabilir. Eğer pazaryeri kargo kodunuz çalışmaz ise kargonuz ertesi güne kalır, bu konuda yapabileceğimiz bir şey bulunmamaktadır. Yalnızca Mng Doğubank Şube’de cariniz olması koşuluyla kod çalışmamasına karşın sizin carinizden çıkış olması için not ekleyebiliriz.
*Sadece kredili çalışan bayilerimiz kendi kargo anlaşmalarıyla olmak koşuluyla kapıda ödeme ile dropshipping gönderisi yapabilir(Aras, Mng). Kredili çalışmayan bayilerimiz siparişlerini depoya çekip kapıda ödeme olarak göndermelidir. Kapıda ödeme göndereceğiniz kargo şirketini, tahsilat tutarını ve tahsilat tipini karışıklık olmaması için mail ya da whatsapp üzerinden bildirmeniz tavsiye edilir.
 
4-Kredili çalışmanın faydası nedir? 
Ek İskontolar
Ön ödemeli çalışmak istemeyen bayilerin ödeyeceği tutara göre iskonto uygulanır. 1.000₺ ödemeyle %5 iskonto, 5000₺ ödemeyle %10 iskonto ay sonunda carinize eklenmektedir. Bu indirim için cari kredi ödemeleriniz minimum 250 ₺ olmalıdır. Ciro bazlı iskontoda kdv ve kargo ücretleri dahil edilmez.
Kredi
İskonto
Tahsilatlı
1.000₺
5%
+
5.000₺
10%
+
 
5- Kargo gönderiminde Pamuktenim bayilerine ne gibi kolaylıklar sunar?
Sektörümüz oldukça hızlı satış olan bir sektördür. Dolayısıyla tüm siparişlerinizi toplu olarak girmeniz tavsiye edilmez. Ticari tecrübemiz ve operasyon bilgimiz sayesinde her siparişiniz için bir sipariş oluşturabilirsiniz ve ekibimiz tüm siparişlerinizi birleştirir. Hepsinde hediye çeki kullanıp kargo ücreti ödemenize gerek kalmadan tek birinde ödemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede sattığınız ürünün stoğu sizin için ayrılmış olur. Son sipariş kabul saati 16:00’dır. Bayilere özel kargo ücreti standart 6,99₺’dir. Kampanya kodlu gönderilerinizde kargo ücreti sipariş esnasında tahsil edilir ve siz bildirdiğiniz takdirde kontrol edilerek carinize iade edilir.
 
 
6-Kar marjlarınız nasıl?
Marjlar
Düşük Fiyat(Satış:20-30₺)
Orta Fiyat(Satış:30-200₺)
Yüksek Fiyat(Satış:200-600₺)
%50+
Çorap, Aksesuar
 
 
%50-%40
 
Sütyen, Külot, Korse
 
%50-%35
 
Sütyen Takımı, Çeyiz Küçük Parça, Pijama
 
%35-%20
 
 
Altılı Takım, Kutulu Çeyiz Pijamaları
 
7-Müşterim elinizde olmayan renk bedeni istiyor, ne yapabilirsiniz?
Eğer eski bir model değilse ve iletişime erken geçildiyse çoğunlukla aynı gün, ya da en geç 2-3 gün içinde markadan tedarik edebiliriz. Bu şekilde istenen ürünlerde sipariş iptali yapılmamaktadır.
 
8-Müşteri iade etmek istiyor/sipariş geri döndü ne olacak?
Ürün kullanılmamış, zarar görmemiş ve etiketi yırtılmamış ise sadece ürün bedelinin iadesi yapılmaktadır, sipariş tarafımızdan gönderilip geri döndüyse kargo bedeli 2 kez kesilmektedir. Geri dönen siparişlerde de aynı durum geçerlidir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz, kredi olarak tanımlanır.